Закордонний паспорт для дитини: які документи зібрати та де оформити

Закордонний паспорт для дитини: які документи зібрати та де оформити0

Як оформити закордонний паспорт для дитини? Зібрали для вас актуальну інформацію.

Оформити закордонний паспорт можна у Центрі надання адміністративних послуг або через підрозділи Державної міграційної служби.

Строк дії такого паспорта, який оформлюється дитині до 16 років, у тому числі новонародженій, становить чотири роки, а після досягнення 16 років – на 10 років. Повідомляють на сайті Міністерства юстиції України. 

Необхідні документи:

  • заява;
  •  паспорт громадянина України для осіб, що досягли 14-річного віку чи свідоцтво про народження дитини;
  •  документи, що підтверджують сплату консульського збору або оригінал і копія документа про звільнення від таких платежів;

 у разі оформлення паспорта особі, що не досягла дванадцятирічного віку, або особі, яка не може пересуватись самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, що підтверджується відповідною довідкою лікувального закладу, може бути подано дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см та одну фотокартку розміром 10 х 15 см для внесення відцифрованого зображення особи шляхом сканування.

Читайте також: мешканці Дніпропетровщини можуть скористатися новою державною програмою «єВідновлення»

Важливо!

Якщо подає документи один з батьків, а забиратиме інший, при подачі заяви необхідно вказати того з батьків, хто буде забирати паспорт.

Крім того, забрати виготовлений закордонний паспорт, оформлений дитині, може будь-яка особа, уповноважена на це законним представником, на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.

Присутність дитини, як при подачі документів, так і при отриманні паспорта, починаючи від 12 років, обов’язкова! 

Для оформлення паспорта для дитини до 12 років, пакет документів подає один з батьків. Присутність дитини не обов’язкова.

У разі оформлення паспорта з електронним чіпом, під час оформлення заяви у підрозділі ДМС необхідно пройти процедуру сканування відбитків вказівних пальців рук. Сканування відбитків пальців рук дітей зійснюється з 12 років за дозволом батьків (законних представників).

Закордонний паспорт для дитини: які документи зібрати та де оформити1

Читайте також: Чиновники департаментів і відомств ОВА працюють над формуванням регіонального координаційного штабу з питань ВПО для оперативного вирішення проблемних питань переселенців.

Додатково можуть знадобитись особі, що не досягла шістнадцятирічного віку та проживає з одним із батьків:

  • оригінал або засвідчена копія свідоцтва про смерть другого з батьків;
  • рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
  • рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
  • рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
  • довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету, або у разі оформлення паспорта у закордонній дипломатичній установі України – іншого документа, що підтверджує таку реєстрацію;
  • оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька.

Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:

Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),

e-mail: [email protected],

http://viza.kr.gov.ua/

 Раніше ми писали: у головному офісі адмінпослуг «Віза» презентували принтер Swiftpro K60 з безконтактним енкодером та подвійним модулем ламінування для друку водійських посвідчень за світовими зразками.

Джерело

Новости Кривого Рога