Юрій Вілкул обговорив з представниками Європейської комісії продовження співпраці та підтримки Європейським Союзом проєктів відновлення Кривого Рогу
В.о. міського голови Кривого Рогу Юрій Вілкул зустрівся з Гансом Дасом, заступником генерального директора Генерального директорату Європейської комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної підтримки та Йоханнесом Фромгольтом, координатором з питань швидкого реагування ЄС в Україні. Вони відвідали місця ракетних обстрілів цивільної інфраструктури міста.
Юрій Вілкул сказав: «У нашому місті перебуває команда гуманітарного крила Єврокомісії з котрою ми працюємо. Я хочу дуже подякувати Євросоюзу, Єврокомісії за ту підтримку, яку вони надають по багатьом напрямках. Це – і водопостачання, і тепло, і облаштування укриттів. Також ми зараз маємо окреслити наші плани на 2025 рік. Співпраця стосується не лише допомоги для відновлення об'єктів після обстрілів. Це стосується заміни мереж тепло та водопостачання, поставок обладнання, хімічних реагентів для очистки води та впровадження сучасних технологій. Бо йде бюджетний процес як у нас, так і у Європі».
Ганс Дас, заступник генерального директора Генерального директорату Європейської комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної підтримки зазначив: «Я тут сьогодні, щоб побачити результати співпраці між органами місцевої влади, підприємствами та всіма партнерами. І щоб донести думку, що Європейський Союз хоче і буде продовжувати підтримувати Україну у ці дуже важкі часи.
Ми надаємо гуманітарне фінансування від Європейського Союзу для багатьох організацій. Деякі з них працюють і тут, у Кривому Розі. Сьогодні ми відвідали місцевий водоканал та водоочисну станцію, щоб на власні очі побачити допомогу, що місту надає ЮНІСЕФ завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу.
Ми також надаємо матеріальну допомогу та підтримку у вигляді обладнання, генераторів, різноманітних засобів, в тому числі, медичного призначення, необхідних сьогодні Україні. І ми налаштовані продовжувати цю допомогу стільки, скільки її потребуватиме Україна».
Щодо напрямків перспективної співпраці то Ганс Дас наголосив: «Це також одна із причин того, чому я тут. Я хочу розуміти потреби та найважливіші пріоритети для місцевої влади. Ми чули вибухи, що пролунали в місті вранці 21 листопада. Такі атаки продовжують наносити шкоду місту та його мешканцям. Нам доведеться працювати у всіх дотичних напрямках: від ремонту житла до налагодження водопостачання та водовідведення, від підтримки закладів охорони здоровʼя до посилення енергетичного сектору.
У нас попереду кілька проєктів у секторі енергетики. До України з ЄС уже перевозять велике, дуже велике та важливе енергетичне обладнання, щоб допомогти із ситуацією з енергопостачанням. Ми продовжуватимемо підтримувати Україну в усіх секторах та напрямках, де буде така потреба».
Додатково: Кривий Ріг активно співпрацює з Європейським Союзом, Агентством США з міжнародного розвитку USAID, Міжнародною організацією з міграції (IOM), Дитячим фондом ООН (UNICEF), Французьким агентством з технічної співпраці та розвитку (АCTED), партнером британської благодійної спілки Disaster Emergency Committee – «Save the Children», «International Red Cross», Швейцарською організацією HEKS EPER, Rotary International, Італійської організацією INTERSOS, «Проліска» та УВКБ ООН, «Егіда-Центр», Stabilization Support Services та ще з великою кількістю організацій, для яких Кривий Ріг став надійним партнером.
Для Кривого Рогу питання водопостачання — одне із ключових. Для його вирішення Кривий Ріг вже системно співпрацює з міжнародними організаціями та Урядами різних країн. Партнерами міста є: UNICEF, IOM, ICRC, People in Need, UNDP (ПРООН), UNCHR (УВКБ ООН) та інші.
Важливість допомоги водоканалу неодноразово підкреслювали: Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс, Гуманітарна координаторка ООН в Україні Деніз Браун, Директор Офісу із Гуманітарних Програм UNICEF Лусіа Елмі та Голова Представництва UNICEF в Україні Мунір Маммадзаде, тощо.
Завдяки співпраці з міжнародними партнерами, зокрема, UNICEF, USAID, Save the Children International, People in Need та іншими фондами, на базі закладів освіти та культури відкрито 22 центри цифрової освіти, 3 комп’ютерні лабораторії, 55 Центрів з подолання освітніх втрат. І ця робота триває.
Також, завдяки заслуженій довірі до нашого міста, разом із закордонними партнерами реалізуються програми у сфері медицини, енергоефективності, підтримки молоді та з багатьох інших напрямків.
У рамках співпраці з Великим Герцогством Люксембург Кривий Ріг реалізує проєкт з підтримки галузі освіти і заклади міста вже отримали першу партію техніки – 12 370 компʼютерів. Крім того, у цьому році планується облаштування 5 укриттів в школах. У планах на 2025 рік: облаштування ще понад 20 укриттів, придбання комп’ютерної техніки, наукових лабораторій та майстерень. Також у рамках співпраці міста з Великим Герцогством Люксембург підприємці Кривого Рогу можуть отримати грант до 10 тис. євро.
КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»