Завершили опалювальний сезон, перейменували вулиці та збирали на дрони для ЗСУ: дайджест тижневих новин Кривого Рогу

Фото Анатолія Урбана Новака

Якими подіями та новинами запам’ятався тиждень, що минув, команді медіа платформи krivbass.city, читайте у дайджесті журналістів.

У Кривому Розі завершився опалювальний сезон

Завершили опалювальний сезон, перейменували вулиці та збирали на дрони для ЗСУ: дайджест тижневих новин Кривого Рогу1

28 березня 2024 року у Кривому Розі завершився опалювальний сезон. Про це повідомили в АТ «Криворізька теплоцентраль». На підприємстві заявили, що відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет Криворізької міської ради. Таке ж рішення прийняли і в КП «Криворіжтепломережа».

Відповідно до діючих в Україні норм (Правила надання послуги з постачання теплової енергії, Постанова КМУ №830 від 21.08.19), у Києві, Харкові, Дніпрі, Херсоні та багатьох інших містах — теплопостачальні підприємства завершують опалювальний сезон. Відповідно до нормативної бази опалювальний сезон може завершуватися, якщо протягом трьох днів середньодобова температура становить вище +8 градусів. Наразі встановилася така погода, а за прогнозами найближчими днями буде ще значно тепліше.

Готуючись до наступного опалювального сезону, фахівці АТ «Криворізька теплоцентраль» розробили посилену ремонтну програму з залученням міжнародної допомоги.

В управлінні преси криворізького міськвиконкому повідомили, що школи, дитсадки, лікарні, об’єкти соціальної сфери відключатимуться за заявками керівників установ.

На Центральному комбінаті Метінвесту модернізували обладнання для виробництва окатків

Завершили опалювальний сезон, перейменували вулиці та збирали на дрони для ЗСУ: дайджест тижневих новин Кривого Рогу2

На фабриці огрудкування Центрального гірничо-збагачувального комбінату завершили капремонт комплексу обладнання випалювальної машини ОК-324. Режим роботи технологічного обладнання на фабриці огрудкування безперервний, цілодобовий і становить більше 7,5 тисяч години на рік, тож підвищений рівень уваги до його технічного стану для гірників вкрай вагомий. Спеціалісти оновили обладнання за 14 днів. Ремонтні роботи проводились в межах програми оптимізації технологічного процесу виробництва окатків.

Також в межах капремонту  було проведено технічне обслуговування конвеєрного транспорту, у тому числі здійснена заміна роликів, ущільнень, футерування перевантажувальних вузлів.

Після завершення капітального ремонту та модернізації, усі системи обладнання були перевірені та налаштовані на оптимальну роботу.

«Влупили пушкіним по русні» і купили дрон для ЗСУ

Завершили опалювальний сезон, перейменували вулиці та збирали на дрони для ЗСУ: дайджест тижневих новин Кривого Рогу3

Фото пресслужби Гончаренко центру

У Кривому Розі за місяць зібрали півтори тонни російських книг, а за виручені кошти придбають дрон для Збройних сил України. Російську літературу збирали в межах акції «Влупи пушкіним по ру*ні» від освітньо-культурного та волонтерського Гончаренко центру.

Акція зі збору російських та російськомовних тривала більше місяця одразу в 12 містах України, серед яких і Кривий Ріг.

«Цю акцію запустили, аби допомогти українцям очистити полиці домашньої бібліотеки від російської культури, а водночас — допомогти українським військовим. Закликаємо чернігівців долучатися до акції та приносити книги, яким вже давно не місце в домашніх бібліотеках. «леніни» і КО з вашої полиці теж можуть воювати і наближати нашу перемогу», — зазначила Ілона Брижань, директорка Гончаренко центру, який виступив організатором акції.

Зібрані у просторі книги здали на переробку: за півтори тонни книг вдалося заробити майже шість тисяч гривень. Їх передадуть на закупівлю дрона, який допомагатиме військовим на фронті.

У Кривому Розі знизилась кількість хворих на туберкульоз

У Криворізькому районі, включно з містом Кривий Ріг, у 2023 році зареєстровали 550 випадків захворювання на туберкульоз органів дихання усіх форм у людей, які пройшли профілактичне обстеження.

Порівняно з 2022 роком медики відмічають зниження захворюваності на 20 випадків, але зросла захворюваність серед дітей до 17 років.

З метою раннього виявлення інфекційного захворювання лікарі закладів охорони здоров’я Криворіжжя здійснили 184 огляди на 1000 населення, 192 діагностично-флюорографічні дослідження та 1447 профілактично-флюорографічних досліджень на 10 000 мешканців і мешканок.

У  Кривому Розі 13 топонімів отримали нові назви

Завершили опалювальний сезон, перейменували вулиці та збирали на дрони для ЗСУ: дайджест тижневих новин Кривого Рогу4

Скріншот результатів обговорення

29 березня 2024 року оприлюднили результати громадського обговорення з перейменування ще 12 вулиць та парку в Кривому Розі.

 Результати перейменувань у Саксаганському районі:

  • вулиця Чернишевського змінить назву на Доломітова
  • провулок Єршова змінить назву на Суглинковий

Результати перейменувань у Покровському районі:

  • вулиця Затишна змінить назву на 16 липня
  • вулиця Плавильщиков змінить назву на Міжбалкова
  • вулиця Заводська змінить назву на Виробнича
  • вулиця Ачинська змінить назву на Балка Грушевата
  • вулиця Чуковського змінить назву на Бельгійська
  • вулиця Уральська змінить назву на Магнетитова
  • вулиця Церетелі змінить назву на Яшмова

Результати перейменувань у Саксаганському районі:

  • вулиця Заводська змінить назву на Виробнича
  • вулиця Озерна змінить назву на Андрія Козюбчика
  • вулиця Степова змінить назву на Простора
  • вулиця Шмаківська змінить назву на Володимира Івасюка

Результати перейменувань у Центрально-Міському районі районі:

  • парк імені Ю.Гагаріна змінить назву на Театральний

Завершили опалювальний сезон, перейменували вулиці та збирали на дрони для ЗСУ: дайджест тижневих новин Кривого Рогу5

Скріншот результатів обговорення

Примітка:

вулиця Заводська проходить через два райони Кривого Рогу – Саксаганський та Покровський – нова назва Виробнича отримала переважну кількість голосів жителів обох районів.

Університет Метінвест Політехніка став учасником «Ярмарку професій – 2024»

Завершили опалювальний сезон, перейменували вулиці та збирали на дрони для ЗСУ: дайджест тижневих новин Кривого Рогу6

Цього тижня у Кривому Розі відбувся профорієнтаційний захід для старшокласників та студентів «Ярмарок професій». На одному майданчику у ПК «Металургів» зібралися представники закладів професійно-технічної, передвищої та вищої освіти Криворіжжя, а також представники університетів з Києва та Запоріжжя. Вже вдруге свою локацію представив перший сучасний український недержавний університет Метінвест Політехніка.

«Ми пропонуємо вступникам сучасну освіту, гнучку систему навчання та подальше працевлаштування на підприємствах Кривого Рогу, України і не тільки. Наш заклад — це єдиний університет в Україні, повністю інтегрований з бізнесом щодо змісту освіти. Ми випускаємо готових фахівців, які з першого дня можуть почати працювати», — розповів доцент кафедри металургії, матеріалознавства та організації виробництва університету Метінвест Політехніка Максим Штода.

У гірничо-металургійному виші вже оголосили про початок вступної кампанії 2024 року. Навчання бакалаврів і магістрів за сучасними інженерно-технічними спеціальностями розпочнеться у вересні, а курси з підготовки до національного мультипредметного тесту (НМТ) стартували у березні.

У Метінвест Політехниці кажуть, що окрім здобуття вищої освіти на умовах контракту, унверситет також пропонує можливість навчатися на замовлення компанії Метінвест. Це дає змогу студенту здобути освіту за кошти замовника, не витрачаючи власних фінансів. Компанія покриває витрати на навчання для своїх співробітників і їхніх дітей, а також для здобувачів освіти, готових працювати на виробництвах компанії протягом навчання і після нього.

Загалом у період з 25 до 30 березня «Ярмарок професій» відвідали більше 5 000 випускників шкіл громад Криворіжжя.

Лети, кажан, лети!

Завершили опалювальний сезон, перейменували вулиці та збирали на дрони для ЗСУ: дайджест тижневих новин Кривого Рогу7

30 березня у парку Мершавцева на березі річки волонтери разом із містянами випустили на волю понад 200 кажанів.

Експерти кажуть, що кажанам складно перезимувати самостійно, тож, допомога людей була дуже доречною. Перед початком зими крилаті хижаки шукають місця для зимової сплячки, часто обираючи не зовсім пристосовані для цього місця — на горищах, під вікнами та у балконних обшивках житлових будинків.

Волонтери Громадської Ініціативи «Український центр реабілітації рукокрилих» разом із криворізькими активістами протягом зимових місяців врятували понад 200 особин маленьких хижаків на території Криворіжжя. Тепер коли погода теплішає і календар повертає на весну, рукокрилим час повертатися у природнє середовище.

Екологи зазначають, що врятовані ссавці належать до трьох видів кажанів: руда вечірниця, кожан пізній та нетопир середземноморський.

Загалом, як зазначають волонтери, Український Центр Реабілітації Рукокрилих врятував понад 6500 кажанів за зимовий сезон з різних куточків України, і тепер повертає їх в міста, звідки вони були врятовані.

Криворізькі рукопашники здобули нагороди на Кубку України

Завершили опалювальний сезон, перейменували вулиці та збирали на дрони для ЗСУ: дайджест тижневих новин Кривого Рогу8

Фото Криворізької федерації рукопашного бою

Наприкінці березня 2024 року в місті Буча відбулися змагання за Кубок України з рукопашного бою, присвячені пам’яті про полеглих у бою спецпризначенців воєнної розвідки України.

У заході, організованому Всеукраїнською федерацією рукопашного бою за підтримки ГУР МО України та Міністерства молоді та спорту України, взяли участь понад дві сотні учасників з 15 регіонів.

У особистому заліку криворізькі рукопашники з ДЮСШ № 3  продемонстрували такі результати: чемпіоном змагань став Євген Войтенко, 2 місце посіли: Маргарита Мазіна, Катерина Кочерга, Євген Ласквий, Варвара Карцева, а 3 місце – Михайло Трохимчук.

100 – й день народження у Кривому Розі відсвяткувала довгожителька Марія Волик

Завершили опалювальний сезон, перейменували вулиці та збирали на дрони для ЗСУ: дайджест тижневих новин Кривого Рогу929 березня 100 років виповнилося одній з довгожительок Кривого Рогу Марії Іванівні Волик.

Ювілярка народилася в селі Василе — Устимівка, Зіньківського району, Полтавської області.

На долю пані Марії випало чимало випробувань.

Під час Другої світової війни, з 1943 по 1945 рік, вона була примусово вивезена на роботу до Німеччини.

Після повернення і до виходу на пенсію жінка жила й майже 42 роки працювала в колгоспі рідного села Василе — Устимівка.

З 1997 року Марія Іванівна проживає у Кривому Розі.

Вітаємо пані Марію з поважним ювілеєм!

Бажаємо міцного здоров’я, добробуту, родинного затишку, нехай кожна мить Вашого життя буде світлою і щасливою!

За інформацією департаменту соцполітики, сьогодні у місті, окрім Марії Волик, мешкає ще 9 довгожителів, яким виповнилося 100 і більше років.

У Кривому Розі вшанували пам’ять Захисників, які віддали життя за Батьківщину

Завершили опалювальний сезон, перейменували вулиці та збирали на дрони для ЗСУ: дайджест тижневих новин Кривого Рогу10

Фото спільноти «Довгинцівський район місто Кривий Ріг»

29 березня 2024 року на будівлі криворізької гімназії №87 відкрили меморіальні дошки на честь випускників, які полегли в боях за незалежність Батьківщини під час повномасштабної агресії росії проти України:

Чорновола Сергія Олександровича, молодшого сержанта, загинув 18 вересня 2023 року;

Зінгера Сергія Олександровича, молодшого сержанта, бойового медика, загинув 30 листопада 2023 року;

Матковського Віталія Олександровича, молодшого сержанта, загинув 10 грудня 2023 року.

«Сьогодні ми згадували всіх наших Героїв, які скелею стояли на шляху ворога та віддали своє життя за наше майбутнє. Нехай пам’ять про всіх загиблих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість та наснагу для зміцнення нашої держави, боротьби за мир на нашій рідній землі«, — зазначили у повідомленні спільноти «Довгинцівський район місто Кривий Ріг».

Цього тижня Кривий Ріг та Криворізька громада втратили на фронті відважних воїнів. Свій останній бій прийняли: Сергій Шугаєв, Микола Оранський, Роман Ботнар, Павло Гуцало, Роман Буць, Андрій Лакіс, Сергій Удовенко.

Джерело

Новости Кривого Рога