Жіночі постаті в історії Кривого Рогу: лекцією краєзнавиці Людмили Похитун стартує другий сезон Феміністичного кварталу

Жіночі постаті в історії Кривого Рогу: лекцією краєзнавиці Людмили Похитун стартує другий сезон Феміністичного кварталу

У Кривому Розі стартує другий сезон Феміністичного кварталу довгоочікуваною спеціальною лекцією відомої криворізької краєзнавиці Людмили Похитун!

Нагадаємо, у Кривому Розі завершилася перша частина проєкту «Фемквартал». Це зустрічі із експертками у різних сферах, на яких жінки та чоловіки можуть отримати мотивацію, нові знання та знайомства. Інформаційним партнером заходу стала медіаплатформа krivbass.city.

що «рівні у кривому» та Центр сталого розвитку та регіональних ініціатив організували у Кривому Розі перший феміністичний квартал — серію лекцій-дискусій про фемінізм та жінок в українському суспільстві.

Лекторка розповість про:

  • Марію Ростковську — поміщицю, яка збудувала неподалік нинішнього КРЕСу школу, храм, лікарню і будинки для людей;
  • Олександру Харіну — дуже впливову дворянку, відому і в Кривому Розі, і в Харкові, підприємливу і завзяту, яка навіть із губернатором розмовляла українською;
  • відомих лікарок Віру Нікітіну і Майю Зибіну та інших жінок, про яких досі Кривий Ріг знає дуже мало.

Людмила Похитун говоритиме про те, як жінки «прогинали» час під себе і творили Кривий Ріг таким, яким ми його знаємо зараз.

Дата: субота, 26 серпня 2023 року

Час: 15:00

Місце: бібліотека №10 в Палаці культури «Мистецький»

Лінк на реєстрацію: forms.gle/XgqLNX6GqwXi9WD18

Співорганізація події: ініціативна група «рівні у кривому», бібліотека-філіал №10 КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР

Проєкт було підготовлено за підтримки «Української Феміністичної Мережі за Свободу й Демократію» у межах програми співпраці з Urgent Action Fund for Women’s Human Right (UAF WHR). Зміст матеріалів не обов’язково відображає думку UAF WHR.

Нагадаємо, що у першому сезоні на лекціях феміністичного кварталу говорили про:

На перших зустрічах говорили про те чому між українським спротивом та фемінізмом так багато спільного та про жіночу силу та літературу. Говорили про сексизм у бізнесі та політиці, спікеркою була депутатка, філантропка та власниця бізнесу Нуне Волкова. П’ята зустріч у рамках «Феміністичного кварталу» була присвячена нагальній зараз темі – топонімам та процесам перейменування вулиць.

Джерело

Новости Кривого Рога