Жовтневий районний суд Кривого Рогу засудив заочно до 12 років ув’язнення двох військовослужбовців керівного складу рф за злочинні накази щодо захоплення і руйнування Каховської ГЕС та споруд Північно-Кримського каналу

Притягнено до кримінальної відповідальності — заступника командувача Чорноморського флоту з матеріально-технічного забезпечення генерал-майора М. Яснікова та командувача 11-ї окремої інженерної бригади полковника Д. Маркова за порушення звичаїв та законів війни відповідно до частини 1 статті 438 та частини 2 статті 28 Кримінального кодексу України. 

Вказані особи з лютого 2022 року здійснювали контроль, координували та надавали накази на захоплення цивільних об’єктів критичної інфраструктури — Управління Північно-Кримського каналу та усіх його об’єктів, підрив і руйнування споруд Північно-Кримського каналу.

Також за їхніми злочинними наказами було захоплено усі споруди Каховської ГЕС, заблоковано виконання усіх необхідних технічних заходів із її утримання та забезпечення нормальної роботи, заміновано міст через ГЕС, підірвано споруди, які слугували для підтримання рівнів води у Краснознам’янському каналі, зруйновано автодорожній міст, захоплено всі гідротехнічні споруди та об’єкти Північно-Кримського каналу для противоправного постачання води з Каховського водосховища до тимчасово окупованої території Криму.  

Все це створило загрозу для живлення електроенергією, зрошення та водозабезпечення засушливих районів півдня України, що може призвести до підтоплення міст Нова Каховка і Херсон з негативними наслідками для цивільного населення. Також злочинні накази агресорів заподіяли шкоду довкіллю внаслідок незаконного використання водних ресурсів на суму у 1,4 мільйони гривень. Їхні злочинні дії  спричинили матеріальні збитки державі Україна на суму понад 22,6 мільйони гривень.

Вироком суду від 15 травня 2023 року обвинувачених було визнано винними у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень та призначено покарання — 12 років позбавлення волі кожному.

Також з кожного буде стягнуто по 1,5 мільярди гривень на користь держави Україна.

 

 

Жовтневий районний суд Кривого Рогу засудив заочно до 12 років ув'язнення двох військовослужбовців керівного складу рф за злочинні накази щодо захоплення і руйнування Каховської ГЕС та споруд Північно-Кримського каналу0

Джерело

Новости Кривого Рога