Зміни для реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів: у парламенті зареєстрований відповідний закон

До Верховної Ради України було подано законопроект №10062, який передбачає покращення роботи реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Його авторами виступив величезний пул народних депутатів, йдеться на сайті itd.rada.gov.ua.

Зміни для реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів: у парламенті зареєстрований відповідний закон

В пояснювальній записці до документу вказано що його основна мета – налагодження взаємодії державних реєстрів. Це потрібно під час надання статусу учасника бойових дій. З 24 лютого 2022 року та на поточний момент лише близько 96 тисяч захисників отримали статус УБД. Парламентарі вказують показник, як напрочуд низький. Зокрема, через складність процедури. Тому і пропонується законодавче вдосконалення інформаційної взаємодії між реєстрами. 

До бази потраплятимуть наступні свідчення:

—  Персональна інформація призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Їхні службові дані. 
—  Дані відносно потреби у комплектуванні особистим складом ЗСУ або ж інших військових формувань. 

Міністерство оборони може додатково отримати доступ до телефонних номерів, адрес електронної пошти, документів по справах про порушення законів про мобілізацію, свідчень про володіння іноземними мовами, про право користуватися зброєю, про проходження освітніх курсів та курсів підвищення кваліфікації, до документів для виїзду за кордон, водійського посвідчення, посвідчення тракториста-машиніста, судових справ, свідоцтва пілотів, інформації про осіб зниклих безвісти.

Законопроект також пропонує дозволити подавати електронну довідку про участь у захисті України для отримання статусу УБД. Ще є вірогідність створення електронного кабінету призовника, військоозобов’язаного чи резервіста. 
Нині з пропозиціями працює профільний комітет. 

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні пропонують карати тих, хто ображатиме військових.

Джерело

Новости Кривого Рога