Чим лайм відрізняється від лимона та які його корисні властивості

Лайм, як і його близький родич лимон, належить до рослин з родини цитрусових, або як їх ще називають – «рутових», проте на відміну від свого жовтого родича лимона лайм має яскраво-зелену шкірку та кисло-солодку соковиту м’якоть. Більшість різновидів лимонів мають дуже кислий смак, тому багато господинь обирають лайм для приготування більш лагідної приправи та у вигляді інгредієнта, що використовується у величезній кількості кулінарних рецептів та освіжаючих напоїв. М’якоть лайма та його шкірка (цедра) містить дуже багато вітамінів та антиоксидантів, які вкрай потрібні для організму людей задля покращення загального самопочуття. Назва одного з представників цитрусових «лайм», який можна замовити та придбати на сайті інтернет-магазину FRUIT TIME https://fruit-time.ua/product/laim-imp.html, є збірним поняттям, яке часто замінюють на «ліметта», «лаймс», «індійський ліметта» чи «солодкий лимон».

Деякі особливості лайма

Батьківщиною дикоростучої рослини, на які виростають плоди лайма, прийнято вважати території країн, розташованих в Південно-Східній Азії, де місцеві мешканці культивували ці дерева в фруктових садах. Вирощування дерев лайма в промислових масштабах розпочалося лише в другій половині 20-го століття. На відміну від цитрусового родича лимона дерева лайма ростуть та плодоносять тільки за умови помірно теплого клімату та підвищеної вологості.

Сьогодні лайм є достатньо поширеним фруктом, який кожен покупець може придбати у будь-якому великому супермаркеті. Зовнішній вигляд лайма нагадує поверхню недозрілого зеленого лимону – саме недозрілим лимоном вважали довгий час лайм більшість покупців. Лайм відрізняється невеликими розмірами, на відміну від лимона, вага якого може сягати до 0,5 кг важить в середньому 100 грамів. В залежності від сорту плоди лайму можуть бути круглими чи злегка овальними – до 5-ти сантиметрів в діаметрі.

На відміну від дуже кислого лимону смак лайму є кисло-солодким та соковитим, з легкими нотками пікантної гірчинки, яку полюбляють справжні кулінарні гурмани. Розрізана цедра лайма за запахом нагадує легкий аромат хвої.

Якими є корисні властивості лайма

У складі лайму міститься багато вітаміну С та антиоксидантів, тому регулярне вживання лайма у натуральному вигляді чи у складі певних страв або напоїв:

  • запобігає процесам окислювання клітин організму та зниженню ризику появи певних патологій та хвороб;
  • позитивно впливає на зміцнення природного імунітету та полегшує процес подолання стресових ситуацій;
  • дозволяє докорінно покращити стан здоров’я шкіри та природну красоту волосся завдяки великій кількості вітамінів групи А, Е та К.

В структурі м’якоті лайма містяться спеціальні волокна з дієтичними властивостями, тому вживання цього різновиду цитрусових дозволяє нормалізувати процеси травлення та забезпечує підтримку у кишечнику здорової природної флори. Лайм є стимулятором апетиту, а його вживання пов’язано з антивірусним та антисептичним ефектом, допомагає подолати певні захворювання нирок та сприяє виведенню з організму поганого холестерину та інших шкідливих речовин, що провокують набряклість. Багаточисельними експериментами доведено позитивний вплив лайму на запобігання розвитку атеросклерозу та попередження появи ранніх зморшок.

В чому особливості використання та зберігання лайма

М’якоть, сік та окремі дольки лайма є невід’ємною складовою багатьох дуже популярних коктейлів, включно з «маргаритою» та мохіто. В японській та паназійській кухні (і не тільки) лайм використовують у процесі маринування сирого м’яса, риби та інших морепродуктів. Сік лайма використовують для заправки салатів та для швидкого приготування літнього освіжаючого напою – лимонаду. Цедра лайма використовується як ніжний ароматизатор вишуканих десертів та борошняних виробів.

Куплений в супермаркеті лайм можна зберігати за кімнатної температури впродовж декількох днів, проте значно продовжить термін зберігання цього різновиду цитрусових комфортна температура холодильника, де він може збігатися більше двох тижнів) за умови що температура в холодильнику не перевищує +3-5 °C.

Новости Кривого Рога