Комунальне підприємство Кривого Рогу до «золотого» цементу придбало «діамантовий» пісок

Як повідомляє «Криворізький Центр Розслідувань», КП «Парковка та реклама» вчергове відзначилося завищеними цінами. Цього разу криворізькі комунальники купили річковий пісок, примудрившись задрати його вартість більше, ніж у два рази

310523 8 min

Почалося з того, що 1 травня 2023 року КП «Парковка та реклама» намагалось купити 281 куб.м річкового піску, загальною очікуваною вартістю 259 тис. грн. Це виходить по 921 грн./куб.м. Саме таку ціну готове було сплатити комунальне підприємство. І це дуже висока вартість у порівнянні із ринковими цінами.

Але, не дивлячись на доволі щедрий бюджет закупівлі, на тендер ніхто з потенційних постачальників не вийшов, тому він не відбувся. Можливо тому, що левова частина часу для подачі документів в цій закупівлі припала на вихідні дні, і у постачальників просто не було достатньо часу на підготовку тендерних пропозицій.

Але саме ця незавершена закупівля дала змогу оформити наступну, в якій договір уклали вже напряму із продавцем, якого сам обрав замовник.

Так 18 травня 2023 року «Парковка та реклама» укладає «прямий договір» (договір про закупівлю без проведення процедури в електронній системі закупівель) з ФОП Олександр Конюхов на суму 258 тис. грн., тобто купує річковий пісок по 918 грн/куб.м. В такий закупівлі замовник також обійшов необхідність публікувати документи про походження товару.

Аналіз аналогічних закупівель в системі Прозорро показав, що ціна по якій комунальники закупили річковий пісок, є набагато вищою від середньо ринкових.

Наприклад, ПрАТ «Черкаське хімволокно» 10 травня 2023 закупило річковий пісок за ціною 350 грн/м3. 09 березня 2023 КП «Бровари-Благоустрій» уклало угоду на закупівлю піска за ціною 400 грн/м3. А КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Печерського району» пісок обійшовся взагалі по 390 грн/м3.

Нагадаємо, є кілька методів визначення очікуваної вартості, врегульовані вони наказом Мінекономіки, яким затверджена Примірна методика визначення очікуваної вартості предмета закупівлі.

Але, схоже, більше ніж за три роки існування Методики співробітники КП «Парковка та реклама» так і не встигли з нею ознайомитись.

За даними YouControl, ФОП Конюхов Олександр Сергiйович зареєстровано у 2019 році у Кривому Розі. На території міста він і працює. Головними покупцями у публічних закупівлях є саме «Парковка та реклама» та «Софіївська виправна колонія (№45)».

Комунальне підприємство «Парковка та Реклама» засновано у 2007 Криворізькою міською радою. З 2017 року підприємством керує Ольга Шабліян. Кавалер нагрудного знака «За нагороди перед містом» третього ступеня. Раніше вона керувала казино «Клондайк», «Марко Поло» та мережею гральних автоматів.

Ще у 2015 році підприємство приносило прибуток, але вже 2016 стало збитковим. У 2017 році Криворізький Центр Розслідувань писав про це дивне різке падіння прибутковості та розпродаж активів. Наразі «Парковка та Реклама» продовжує бути збитковим. Збиток у 2022 році склав 20,3 млн. грн., у 2021 році – 13,7 млн. Не допоміг йому й великий розпродаж техніки у 2020 році.

На сьогодні комунальне підприємство має на балансі 22 одиниці транспорту та загадковий готель в Ірпені під Києвом, який ще називають резиденцією мера Кривого Рогу.

Про те як «Парковка та Реклама» по завищеним цінам закупило цемент ми писали раніше.

ГО «Криворізький Центр Розслідувань»,
Тетяна КОРІНЕНКО,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога