У Кривому Розі легендарні вуличні художники прикрашатимуть муралами з котиками підземний перехід на 95 кварталі

16 травня на одному із спусків до підземного переходу на 95 кварталі почали з’являтися мурали із зображенням патріотичних котиків, які уже стали родзинкою Одеси, Миколаєва, Запоріжжя та цілої низки інших деокупованих міст. Ініціював оздоблення переходу виконком Саксаганської райради та запросив для цього колектив художників, що творять під псевдонімом «LBWS_168». Уже найближчим часом їх робота буде завершена. Її митці виконують безкоштовно, аби підняти настрій та бойовий дух криворіжців.

У Кривому Розі легендарні вуличні художники прикрашатимуть муралами з котиками підземний перехід на 95 кварталі

Можливо не всі містяни знають, але одне із найжвавіших місць Кривого Рогу – підземний перехід на 95-кварталі територіально належить до Саксаганського району. Щодня через нього проходять, без перебільшення, тисячі людей. Починаючи з 16 травня, усіх їх на вході зустрічатиме мурал із зображенням котиків з патріотичною символікою і посланнями.

Про історію створення такого арт-об’єкту у Саксаганській райраді розповідають: «Наш виконком дбає, аби усі куточки району виглядали красивими, причепуреними та гарними. Тому, за нашою ініціативою усі входи до переходу на 95 кварталі будуть прикрашати такі патріотичні малюнки. На наше прохання відгукнулися одеські художники, які нічого не взяли за роботу, а ми оплатили лише матеріали». 

Зображає котиків творчий колектив із Одеси, який йменує себе «LBWS_168». Ще до повномасштабної війни вони займалися малюванням різних графіті на стінах українських міст та вуличним мистецтвом. Після початку вторгнення художники почали активно волонтерити, а у вільний час, для підтримки настрою громадян, створювали на вулицях рідного міста мурали із зображенням котів з патріотичною тематикою. Обрали саме котів, бо в Одесі їх вважають родзинкою міста та офіційно зареєстровано як частину екосистеми міста.

Так одеські мальовані коти швидко стали знаменитими. Вони відображали ситуацію на полі бою, настрій в суспільстві, гасла, що з’являлися під час війни. В ролі вусанів зображували й відомих особистостей, зокрема Валерія Залужного,улюбленця пса Патрона, Бориса Джонсона тощо. Згодом група вуличних художників почала створювати своїх котів на стінах Миколаєва, Запоріжжя, Херсона та інших міст. 

«Подорожуємо та малюємо уже багато років. Останнім часом були на деокупованих територіях Харківської та Херсонської областей. Їздили разом із об’єднанням «Культурний десант», з різними митцями. Ми там малювали, музиканти співали для військових, разом спілкувалися з місцевими мешканцями. І от якраз по дорозі зі сходу заїхали до вас», — розповідає один із засновників творчого колективу Ігор Матроскін. 

Першим художники створили мурал із закликом «Любіть Україну!» та двома котиками в обіймах. Уже найближчими днями подібні, але різноманітні графіті з’являться на усіх чотирьох входах до підземки.

У Кривому Розі легендарні вуличні художники прикрашатимуть муралами з котиками підземний перехід на 95 кварталі1

У Кривому Розі легендарні вуличні художники прикрашатимуть муралами з котиками підземний перехід на 95 кварталі2

У Кривому Розі легендарні вуличні художники прикрашатимуть муралами з котиками підземний перехід на 95 кварталі3

У Кривому Розі легендарні вуличні художники прикрашатимуть муралами з котиками підземний перехід на 95 кварталі4

У Кривому Розі легендарні вуличні художники прикрашатимуть муралами з котиками підземний перехід на 95 кварталі5

У Кривому Розі легендарні вуличні художники прикрашатимуть муралами з котиками підземний перехід на 95 кварталі6

У Кривому Розі легендарні вуличні художники прикрашатимуть муралами з котиками підземний перехід на 95 кварталі7

У Кривому Розі легендарні вуличні художники прикрашатимуть муралами з котиками підземний перехід на 95 кварталі8

У Кривому Розі легендарні вуличні художники прикрашатимуть муралами з котиками підземний перехід на 95 кварталі9

У Кривому Розі легендарні вуличні художники прикрашатимуть муралами з котиками підземний перехід на 95 кварталі10

Джерело

Новости Кривого Рога