В Кривому Розі розповіли «невідомі» факти про кліщів, які вже тероризують відпочиваючих

Як нагадує «Управління екології виконкому Криворізької міської ради», з весняним пробудженням природи від зимової сплячки, пробуджуються й небезпечні комахи – кліщі

Кліщ несе небезпеку

Саме в квітні спостерігається пік активності цих небезпечних для людини комах. Кліщі живуть не тільки в лісі. Достатня кількість цих комах є в міських парках і на відкритих зелених зонах.

Активізуються кліщі перед дощем у похмуру погоду, в ясний день вони небезпечніше вранці і ввечері. Влітку найсприятливішою для них температурою буде 20 °С тепла.

Кліщі не падають на людину зверху і не вміють стрибати. Кліщі, що перезимували в опалому листі чи хвої, а також щілинах ґрунту, виходячи на полювання, піднімаються на рослини, невисокі гілки дерев та кущів чіпляються за тварин і людей, які проходять повз них.

Кліщі забираються на людину знизу та чіпляються за взуття, одяг і підбираються до тіла. До речі, кліщі вміють повзати тільки вгору. Кліщі можуть відчути запах живої істоти з відстані 10 метрів і живуть вони – 30-50 днів.

Принести комаху в оселю може собака або кішка, яка гуляє по вулиці; кліщ може бути і в букетику польових та лісових квітів. Також кліщі живуть на мишах і щурах, які мешкають навіть у цивілізованих містах.

Кліщ може триматися на тілі до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через 2–3 дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується в розмірах.

Потрапивши на відкриту ділянку тіла людини, кліщ присмоктується, що відбувається абсолютно безболісно через вприскувану під шкіру анестезуючої речовини, і може стати причиною серйозних захворювань.

Кліщі переносять такі хвороби, як кліщовий енцефаліт, кліщовий висипний тиф, кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), геморагічну лихоманку.

Якщо виявили кліща на тілі одразу зверніться до лікаря, якщо є така можливість. У травмпункті вам допоможуть витягнути кліща і проконсультують щодо подальших дій.

Щоб убезпечити себе від укусу кліща, дотримуйтесь таких рекомендацій:

— Якщо плануєте променад у місці, де росте трава, подбайте про безпечний одяг: світлий із довгими рукавами та штанинами. Бажано також знехтувати стилем і заправити штани у шкарпетки.

— На прогулянці тримайтеся ближче до центру стежки та не заходьте у траву обабіч.
Оберіть і застосовуйте репеленти – засоби, що відлякують комах.

— Пам’ятайте, прийшовши з прогулянки, обов’язково оглядайте своє тіло і одяг, а також домашніх вихованців, які прогулювалися з вами на предмет наявності кровососів.

Будьте пильні відпочиваючи на природі!

Юлія ЛАПОЧКІНА,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога