Відлуння вибуху на Каховській ГЕС: Кривий Ріг нині споживає лише 170 тис. кубометрів води

Через теракт, який влаштували окупанти на Каховській ГЕС, дуже гостро стоїть питання зі стабільним та гарантованим водопостачанням для 1 000 000 жителів Миколаєва та Кривого Рогу. Окремо про ситуацію у кожному з міст розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Відлуння вибуху на Каховській ГЕС: Кривий Ріг нині споживає лише 170 тис

Кривий Ріг зазвичай споживав близько 400 тис. кубометрів води на добу. Нині ж – усього 170 тис. Вода подається за графіком вранці та ввечері з місцевих водосховищ та ставків. У Миколаєві щоденне споживання становить близько 100 тис. кубометрів. Вода надходить за проєктом «антиріка».

«У обох випадках задіяна річка Інгулець. Відтак, щоб подбати про стабільність та якість водопостачання і в Кривому Розі, і в Миколаєві, важливо наразі скоригувати дії. На моє доручення Державне агентство водних ресурсів України вже напрацювало пропозиції, як вирішити цю проблему – з найменшими витратами ресурсів та найменшим впливом на довкілля, а також з довготривалим позитивним ефектом. Саме модель можливого нового експериментального проєкту і обговорили з колегами на зустрічі. 

Якщо коротко, мова йшла про заміну проєкту «антиріка» на подачу води каналом Дніпро — Інгулець, а також про відновлення річки та постійний моніторинг якості води. Після затвердження цього рішення Урядом, розпочнемо спільно втілювати його в життя», — зазначив Руслан Стрілець. 

Джерело

Новости Кривого Рога