Як працює поліс обов’язкового автострахування і як його обрати

Обов’язковою вимогою для всіх водіїв України є наявність активного поліса цивільної відповідальності, відомого як ОСЦПВ. Якщо власник автомобіля вирішить сісти за кермо без такого документа, він ризикує отримати штраф. Однак цей страховий поліс необхідний не лише для запобігання фінансовим покаранням від патрульної служби. Він також гарантує фінансову компенсацію для постраждалих у разі ДТП, а водночас звільняє винуватця аварії від обов’язку відшкодовувати збитки.

Як працює автоцивілка

Поліс обов’язкового автострахування, придбаний у надійної компанії, забезпечує гарантію того, що страховик бере на себе відповідальність за компенсацію збитків у разі ДТП. Якщо власника такого поліса буде визнано винним в аварії, всі витрати потерпілих покриваються страховою компанією. Проте суми виплат обмежуються законодавством, але на сьогодні вони залишаються значними – до 260 тис. грн на ремонт автомобіля та іншої техніки, а також до 320 тис. грн на медичні витрати.

Крім того, водій може збільшити розмір компенсації до 1 млн грн, обравши розширену страховку, яку пропонують провідні страхові компанії. Варто зазначити, що в будь-якому разі вартість поліса завжди буде нижче від суми компенсації, яку може виплатити страхова компанія в разі страхового випадку. До того ж зараз дуже легко і зручно можна оформити автоцивілку онлайн.

Що таке європротокол і як гарантовано отримати компенсацію

За вимогами сучасного законодавства після ДТП учасникам не потрібно обов’язково чекати приїзду поліціянтів. Кожна страхова компанія додає до укладеного договору бланк європротоколу, який самостійно заповнюється, а потім надається для отримання виплат. Такий підхід може бути використаний у наступних ситуаціях:

  • учасниками аварії є два автотранспортні засоби;
  • не було завдано шкоди здоров’ю людей;
  • обидва водії мають страхові поліси;
  • жоден із водіїв не перебував під впливом алкоголю, наркотиків чи інших подібних речовин.
  • учасники ДТП самостійно визначили винного й погоджуються з таким рішенням.

Після заповнення європротоколу варто звернутися до страхової компанії винуватця аварії для отримання компенсації. Максимальна сума виплати в таких випадках становить 80 тис. грн. Якщо розмір збитків явно перевищує цю суму, рекомендується викликати співробітників поліції.

Як обрати страхову компанію

Найчастіше власники автомобілів звертають увагу на вартість страхового поліса, проте багато компаній пропонують майже однакові тарифи на автоцивілку, оскільки вартість цієї обов’язкової страховки регулюється законодавчо. Тому при виборі страхової компанії варто звернути увагу на інші важливі аспекти.

Насамперед треба розглянути розмір франшизи. Це сума, яку вам доведеться сплатити самостійно в разі страхового випадку. Вважається, що найкраще обирати варіант із нульовою франшизою, але це найчастіше супроводжується підвищенням вартості страхового договору.

Ще одним важливим критерієм вибору є рейтинг страхової компанії. Регулярно оновлюваний рейтинг страховиків на сайті Моторного (транспортного) страхового бюро України ґрунтується на трьох ключових показниках: загальна ефективність, якість врегулювання збитків та рівень скарг клієнтів. Цей рейтинг іноді називають «світлофором». Компанія, відзначена зеленим у всіх трьох категоріях, має високий рейтинг, жовтий колір вказує на середній рівень послуг, а червоний – на низький.

Прикладом надійної страхової компанії є СК VUSO, яка протягом кількох останніх років стабільно працює й обслуговує клієнтів на високому рівні. Про це свідчать «зелені показники» в рейтингу МТСБУ та висока відзнака — престижна Всеукраїнська премія FinAwards у категорії «Найкращий страховий продукт в умовах воєнного часу», яку компанія отримала у 2023 році.

Новости Кривого Рога