Дайджест новин України за березень

  • Незважаючи на те, що весь світ вводить посилені правила карантину, в кожній країні неймовірними зусиллями борються за життя кожного пацієнта, в Україні не вистачає навіть елементарних засобів індивідуального захисту — медичні маски не можна вже купити в жодній аптеці, експрес-тестів на коронавірус катастрофічно не вистачає. Зеленський через короткі відеоролики продовжує віщати, що ситуація під контролем.
  • У Харківській обласній психіатричній лікарні виявлено 11 випадків зараження коронавірусів — таку інформацію повідомляє глава Харківської ОДА Олексій Кучер.
  • До цього 16 квітня з обласної інфекційної лікарні втік психічнохворий пацієнт, який потрапив туди з пневмонією.
  • 13 березня екс-президент був викликаний Державним бюро розслідувань на черговий допит у черговій справі. Незважаючи на явні спроби з боку ГБР пред’явити Петру Порошенко хоч які-небудь звинувачення, всі кримінальні справи проти п’ятого Президента України розсипаються на очах через відсутність доказів і явною політичної заангажованості силового органу.
  • Як показали результати соціального опитування, більше половини тих українців, яких відправили на час карантину за свій рахунок, мають заощадження менше, ніж на місяць. У 12% респондентів грошових запасів вистачить лише на тиждень. У зоні ризику опинилися 6% громадян, у яких грошей є на пару днів або менше.
  • Соціальна група «Рейтинг» провела опитування і склала нову карту зайнятості українця під час карантину. Так, згідно з опитуванням, 35% респондентів залишилися працювати в звичному режимі, 29% стали працювати дистанційно, ще 32% пішли у відпустки (оплачувані та неоплачувані). І тільки 4% опитаних втратили роботу через карантинних заходів.
  • Новий транш від МВФ під питанням, поки не будуть виконані певні умови. Головні вимоги від Міжнародного валютного фонду — це голосування за закон «Про ринок землі» та за закон «Про банки». Складність полягає в тому, що у Президента більше немає більшості, і на ці закони може не вистачити необхідної кількості голосів.
Новости Кривого Рога