Громадські працівники встановили пам’ятник на могилі знаменитого скульптора і почесного громадянина Кривого Рогу

У Кривому Розі на Центральному кладовищі сьогодні, 7 травня, встановили пам’ятник на могилі відомого скульптора, почесного громадянина міста — Олександра Васякіна. Ініціаторами стали його друзі і громадські діячі.

Майже через чотири роки після смерті всесвітньо відомого скульптора, заслуженого художника УРСР, члена Спілки художників СРСР, члена Національної спілки художників України, колишнього головного художника Кривого Рогу, автора герба міста зразка 1975 року народження, автора більшості криворізьких пам’ятників і скульптур, єдиного в світі скульптора, чиї скульптури встановлені в чотирьох столицях світу, блокадника, учасника ВМВ, почесного громадянина міста Кривого Рогу Олександра Васильовича Васякіна.

-Чому ми вирішили зробити і відкрити цей пам’ятник? Тому що дуже соромно, коли приїхала делегація з Латвії і хотіла побувати на могилі Васякіна. Я їх привів і ми приїхали, а тут похилений хрест, дощі йшли. Ці латиші так на нас подивилися …- зазначив член НСЖУ, голова ГО «Старе місто» імені Юрія Сича та ініціатор установки надмогильної плити Олександр Степаненко.

Після цього ще приїжджали італійці та поляки в Кривий Ріг і теж все хотіли побувати на могилі Васякіна.

«Розумієте, вести на ось цей горбок з хрестом, було соромно. Тому на засіданні нашої організації ми прийняли рішення поставити цей пам’ятник. Син не заперечував, він брав участь теж і ми спільними зусиллями створили це», — повідомив Олександр Степаненко.

Він розповів, чому саме такий вирішили встановити пам’ятник на могилі відомого скульптора.

-Тут художники і його учні-скульптори, які могли б зробити скульптуру. Але, відразу пояснюю, ось як він захотів, так ми його і зробили — без зайвих написів, без зайвих фотографій. Ми пропонували зробити скульптуру, але він був категорично проти, — розповів друг Олександра Васякіна.

Олександр Степаненко пояснив, чому він називає себе «автором пам’ятника».

«Тому що пам’ятник їм повинен був поставити міськвиконком, як почесному громадянину, але, на жаль, не поставили. Коли сказали, що потрібен проект, я його намалював, приніс текст, як ми і обговорювали. Все, як він хотів. Єдине, що його учень Костя Ревенков зробив малюнок пам’ятника Козаку Рогу, який став свого роду символом нашого міста», — повідомив Олександр Степаненко.

Народний депутат України 2-го скликання, громадський діяч Дмитро Степанюк зазначив, що зроблено дуже багато для увічнення пам’яті Олександра Васякіна: художній школі №1 присвоїли його ім’я і туди хочуть подарувати бюст скульптора, назвали в честь нього вулицю, видали книгу «Дев’яносто сторінок з життя Олександра Васякіна «, готуються 3 меморіальні дошки, які з часом будуть встановлені в місті. Крім цього громадські організації Кривого Рогу заснували медаль пам’яті Олександра Васякіна. Нею будуть нагороджені люди, які досягають вершин у мистецтві.

Новости Кривого Рога